1. شهرام سیف: مرز میان واقعیت و خیال

امتیاز 4.8 از 5 از 236 رای

شهرام سیف، از اساتید نقاشی و مفاخر هنر ایران است. نمایشگاه های بسیاری در داخل و خارج ایران برگزار کرده و تابلوهایش بیشتر خارج از ایران به فروش می روند، ولی هنوز دل از این مرز و بوم نمی کند... خودش می گوید که لقب استاد را نمی خواهد: « به نظر من براي يك استاد دو چيز خيلي مهم است كه خوشبختانه من از هر دو آن‌ها بي‌بهره هستم، يكي رابطه و ديگري موي سفيد.» گوشه و کنار خانه اش را که نگاه کنی، جایی نمانده که نقشی بر آن نیافته باشد.


«من انصافا توضیح و توصیفی در وصف آنچه هستم ندارم. این بچه که از چهار سالگی نقاشی می­کند و حالا 48 ساله، نقاشی را لاجرمی است لحظه به لحظه. اینکه آنچه تو با جان و دل می­سازی را بفروشی هم بحث جالبی است و البته گاهی سخت. مثل همیشه من نه در کار خودم، نه در کار هنرجو تجربه­ ای را دو بار تکرار نمی­ کنم، این یعنی هر بار تجربه­ و لذتی نو... برای من همه چیز ابزار نقاشی است، بالاخص وسایل متداول زندگی روزمره­، و هر سطحی بوم است. اصل نقاشی است و نقاشی و نقاشی...»

شهرام سیف، زندگیش را وقف هنرش کرده است. حتی ابتلا به بیماری ام. اس.، دردی که چشم، دست و مغز انسان را هدف قرار می دهد، نتوانسته اراده او را برای خلق آثار بیشتر ذره ای کمتر کند. خودش می گوید که هر اثری که می کشد، طوری انجامش می دهد که گویی آخرین کارش است... هر کدام منحصر به فرد است و دارای شخصیتی متفاوت. از شما دعوت می کنیم که مستند آرت گپ را درباره این هنرمند تماشا کنید و از گالری ایشان بازید نمایید. تمامی آثار ایشان با گواهی اصالت آرت زیبا و امضای خود وی به فروش می رسند.

گالری آثار شهرام سیف: مجموعه قاجار، چشم در چشم و وحش

نظرات
هیچ نظری ثبت نشده

یک دیدگاه برای این مطلب بگذارید

برای ارسال نظر ابتدا وارد شوید، یا ثبت نام کنید